Erik Huisman (65) uit Monster leert leven met kanker: zijn verhaal is nu onderdeel van inspiratieboek.

05-02-2025 09:53

 

 

Auteur: Fred Vermeer - ad.nl/westland

 

 

Erik Huisman (65) uit Monster leert leven met kanker: zijn verhaal is nu  onderdeel van inspiratieboek | Westland | AD.nl

Erik Huisman. 

Foto: PR

 

 

 

Erik Huisman (65) uit Monster is onderdeel van een bijzonder project. Hij schreef een bijdrage voor het boek Levenslessen, een initiatief van Ipso, branchevereniging van centra voor leven met en na kanker.

 

Levenslessen is een bundeling van inspirerende ervaringen van mensen met kanker. De levensles van Erik, vader van topshorttracker Kay Huisman, gaat over sporten en bewegen. Hij ontdekt dat hij – ondanks zijn ongeneeslijke ziekte – tóch voluit kan sporten en bewegen. Nee, niet meer op het niveau van voor de diagnose, maar met dezelfde inzet en hetzelfde plezier.

 

 

Ik kon nog best wel wat, dus tankte ik zelfver­trou­wen. Het bewegen bracht me ook in de buiten­lucht en hielp me door de soms best lange dagen

Erik Huisman

 

 

Natuurlijk twijfelde Erik aanvankelijk wel of lekker sporten er na de chemo-behandelingen nog in zat. Gaan sporten was ook niet altijd makkelijk, maar hij deed het wel. Zo bleef hij fit én ontdekte hij dat het bewegen hem een blijer mens maakte. ,,Ik kon nog best wel wat, dus tankte ik zelfvertrouwen. Het bewegen bracht me ook in de buitenlucht en hielp me door de soms best lange dagen.”

 

Eriks medewerking aan Levenslessen is geen toeval. Hij schreef drie ‘Mallemolen’-boeken over zijn fascinerende leven sinds de diagnose. De boeken zijn een mix van proza en poëzie. Op basis van zijn boeken geeft Erik (gratis) lezingen. Het verhaal van Erik in Levenslessen staat naast soms heel andere ervaringen en ontdekkingen, zoals de waarde van dierbaren, zorg voor jezelf, de kracht van hoop en geloof en kracht van creativiteit. Daarmee biedt Levenslessen inspirerende ervaringen en inzichten voor iedereen, dus mensen met én zonder kanker.

 

 

 

Bron: www.ad.nl